Folklor Trio

Muzikanti ostřílení a zkušení z různých kapel i hudebních žánrů. Lidové písničky mají ale všichni hodně pod kůží, milují je a znají jich opravdu hodně. Dalo by se říci, že v rámci jakéhokoli vystoupení nekonečně.

Hrajeme písničky české, moravské, slovenské, cikánské i staropražské. Hrajeme je něžně i divoce, s velkým srdcem, zemitě a neokázale. Předáváme písněmi radost a daří se nám to. Výborný kontakt s publikem je samozřejmostí.

Hrajeme velmi rádi i na přání posluchačů. A málokteré přání nás zaskočí. Obrovskou výhodou je, že se nespecializujeme na žádnou konkrétní folklorní oblast, ale že známe a zahrajeme písničky prakticky odkudkoli.

Díky skvělé atmosféře, kterou se nám daří vytvářet, se s námi posluchači nebojí zazpívat ani zatancovat. A často zjišťují, že spousty písniček měli někde v paměti zasutých a znovu je objevili.

 

Folklor Trio existuje od roku 2015, hraje v obsazení  Petr Samšuk (akordeon, zpěv), Jan Pergl (housle, zpěv) a Petr Zelenohorský (kontrabas, zpěv). Na některé akce přibíráme i další muzikanty – další housle, klarinet, případně dudy.

Folklor trio se pravidelně a s úspěchem uplatňuje tam, kde má společnost ráda lidové písničky. Odehráli jsme již řadu svateb, oslav narozenin apod. V případě zájmu je možné objednat i sólové vystoupení Petra Samšuka na akordeon, případně v duu s kontrabasem. Cena za vystoupení je tak velmi variabilní.

Pokud chcete mít na své akci muziku v lidovém tónu, Folklor Trio rozhodně nezklame.

 

Jsme velmi mobilní jednotka. Trio se nám opravdu osvědčilo, je to krásně operativní. A tak domluva o muzice pro vaší akci je téměř vždy velmi rychlá.

 

Fotky a nějaké video