Výuka hudby

Když někde hrajeme, posluchači mi často vypráví, že kdysi také hráli na nějaký nástroj, ale že toho nechali. Někteří se třeba zajímají o to, jak se hraje na akordeonu na ty čudlíky, jak to tam můžu trefit a podobně:-)  Základní principy hry jsou ale velice jednoduché. Umět se doprovodit při zpěvu nějaké písničky - to je poměrně rychlý proces. Až překvapivě.

 

Hodně rodičů dává své děti učit na nějaký hudební nástroj. Některé děti ale nemají hudební nadání, trápí se a daleko lépe by jim šla nějaká jiná, třeba také tvůrčí činnost. Často se také pro první fázi výuky pořizují v podstatě "nehratelné" nástroje, které způsobí jen a pouze definitivní averzi ke hraní jako takovému. Když se k tomu přičte častá výuka hudby frustrovanými učiteli bez radosti, upřednostňování drilu před radostí z hudby, je trvalá katastrofa zpečetěna.

 

Pojďme si promluvit o vašich plánech a záměrech v oblasti hraní na nějaký hudební nástroj - ať už vašich nebo pro vaše děti. Učím hru na akordeon a kytaru zejména pro doprovod při zpěvu (lidová hudba, pop, folk,...). Pro jiné nástroje doporučím řadu stejně naladěných přátel. 

 

Za konzultaci nedáte nic. Tak proč to spolu neprobrat?  

 

 

 

Mám zájem o nezávaznou konzulaci ohledně výuky hudby